TEXTILNÍ REKLAMA
Textilní reklama je v oblasti reklamního signmakingu asi nejrozšířenějším odvětvím a to díky módním návrhářům. Do textilní reklamy patří módní konfekce, sportovní, firemní textil, prapory, vlajky, banery……….


NF - nažehlovací folie
Výhodou NF je dotisk motivů na textilní konfekci, kde prakticky nerozhoduje materiál určený k potisku. Více barevný motiv je možný a limitovan pouze barevnicí NF. Cena je závislá na velikosti a počtu kusů.

NF- nažehlovací folie
Tisk je možný na všechny druhy látek mimo textil, který je silně imprgnován nebo softshelový materiál, kde se musí použít speciální black-out podložka. Tisk na vlastní textil je bez záruky. Folie se řeže na řezacím plotru ROLAND a po té se přebytečný materiál vyseparuje a motiv nalisujeme na výrobek.
Vzorkovníce NF materiálů má Široké spektrum barevných variant, speciálních struktur a efektů, jako jsou např. reflexní, luminiscenční, glitrové, perleťové, glamové, semišové flexové fólie . Po vyřezání a vyseparovaní nalisujeme aplikačnám lisem motiv na textil.
SBL – sublimační tisk
Tisk je možný pouze na polyesterové a polyamidové látky. Tisk na vlastní textil neprovádíme.
Plotrem ROLAND potiskneme sublimační papír a po té přeneseme pomocí sublimačního lisu na požadovaný textil. Sublimační tisk je vhodný na tisk dresů, vlajek, textilních šátků, kravat, povlaků…….
Sublimační tisk se řadíme mezi další přenosové technologie. Sublimace je fyzikální jev, kdy dochází ke změně skupenství a to z pevného na plyné. Inkoust z tiskové hlavy se nanese na SBL papír a nechá několik hodin zavadnout. Po té se SBL papír negativně přiloží na požadovaný vysrážený textilní výrobek – nejvhodnější 100% polyester nebo směs 20% bavlny a 80% polyamidu. Tepelným aplikačním lisem při teplotě vyšší než 200 stupňů a tlaku min 5 atmosfér aplikujeme natisknutý motiv z papíru na látku. Zde dochází vlivem teploty k rozevření mikroporu látky a okamžitému nasátí barvy . Vlivem vychladnutí se mikropory uzavřou a lis provede poslední operaci a to fixaci barvy.


Sublimace
Sublimační potisk slouží k celo-potiskům a není určen k dotiskům. Tiskne se na 100% poly materiály na kalandrových aplikačních lisech š.150cm. Výhodou je vysoká stálost potisků jako například u: vlajk, bannerů, sportovních dresů, plavkoviny, závěsů nebo záclon… Cena je závislá na velikosti a počtu kusů.



TTRH – polyesterový tisk
Tisk na TTRH materiál je vhodný pro celistvé grafické tvary. Více barevný motiv a výsekový tvar je libovolný. Na textilní materiál se TTRH aplikuje pomocí aplikačních termolisů. Velikost potisku je limitované pouze šíří materiálu 50cm.Cena je závislá na velikosti a počtu kusů.

TTRH – polyesterový tisk
Tisk na všechny druhy látek mimo textilu, který je silně inpregnován. Tisk na vlastní textil je bez záruky.
Polyesterový tisk je technologie, která vznikla pro rychlé aplikace pevných tvarů pro závodní kombinézy, kdy na předem vyseknutou folii byl nanesen tisk a ten aplikován na kombinézu. TTRH tisk používáme na motivy, které jsou po hromadě a mají pouze jeden obrys. TTRH po aplikaci můžeme fixovat buď matnou nebo lesklou folii a na povrchu vytvořit strukturovaný nebo hladký povrch.
ST – sítotisk
Tisk na všechny druhy látek mimo textilu, který je silně inprgnován. Tisk na vlastní textil je bez záruky.
Pro tisk sítotiskem musíme nejdříve připravít tiskové síto a po té na finišeru natiskneme barevný motiv. Konečnou fixaci je motiv hotov.
Sítotisk,často nazýván šablonový tisk“ nebo „průtisk“, je tisková grafická technika, která patří k začátkům potisku textilu. Od roku 1925 se evidují první tisky a to na dálném východu. Sitotiskové stroje se rozdělují na ploché a rotační (větší počty).
Princip tisku spočívá v protlačování barvy přes prostupná místa šablony na průtiskový materiál. Tiskové sito je ze syntetických vláken nebo kovu a motiv se tvoří pomocí osvitu. Protlačením barvy na podkladu vznikne motiv z protlačené barvy, které jsou vždy příme . Sítotiskové stroje se rozdělují na ploché a rotační.


ST - sítotisk
Sítotisk je vhodný pro tisk větších motivů a vyšších počtů. Jedná se o tisk přímou barvou. Cena je závislá na velikosti, počtu barev a kusů.



PVT – polyesterový vrstvený tisk 3D

Tisk PVT je určen pro uzavřené grafiky jako např. orámované loga, erby, znaky….Více barevný motiv a výsekový tvar není ničím limitován. 3D povrch do tvaru kapky, dává logoprintu originální vzhled. PVT aplikuje pomocí aplikačního termolisu. Velikost potisku je limitovana podle tvaru – cca 10cm2. Cena je závislá na grafice, velikosti a počtu kusů.
PVT – polyesterový vrstvený tisk 3D
PVT tisk je možný na všechny druhy látek mimo textilu, který je silně imprgnován. Tisk na vlastní textil je bez záruky.
Velkoformátovým plotrem MUTOH tiskneme na polyesterovou folii a po té provedeme tvarový ořez folie. Tak to připravený motiv necháme vyvadnout a po té provedeme injektáž 3-složkovým PBS gélem. Po řádném procesu vytvrdnutí můžeme za pomocí ochranné folie nalisovat transferovým lisem PVT motiv na daný textil.
Metoda PVT patří do skupiny 3D potisků a je velmi odolná. Naše doporučení PVT žehlete vždy ze vrubu. Výška injektáže gelu se muže upravovat.
TWT DIG – tisk s bílým tonerem
Tisk na všechny druhy látek mimo textilu, který je silně inprgnován a soft shelové výrobky, kde hrozí průsak barvy. Tisk na vlastní textil je bez záruky.
Na DIGI tiskárně vytiskneme grafický motiv a po té aplikujeme bílou barvu na vytištěný motiv, tak vytvoříme i na tmavém výrobku kvalitní potisk. Vše se završí povrchovou fixací TEMPRE 21.


TWT DIG – tisk s bílým tonerem
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.



VŠ – výšivka
Výšivka sice nepatří k potiskům, ale vždy byla řešena společně s nimi. Aby se mohla VŠ realizovat musí být vytvořen vyšívací program, který se proti printu vždy účtuje do zakázky . VŠ má celý vyšívací cyklus technicky a konfekčně náročnější, tak že její výsledná cena je vyšší proti printu. VŠ může být jak nášivka nebo výšivka. Cena je závislá na grafice – počtu stehů, velikosti, počtu kusů a typu podkladu nášivky.

VŠ – výšivka
Vyšívat můžeme do všech druhů látek, ale u látek, které pruží musí počítat při vypnutí s deformaci .Po grafickém návrhu a následném grafickém zpracování příjde na řadu vyšívací program, kde nastavíme veškeré parametry a to od počtu stehu až po utažení nebo sklon stehu. Po té můžeme začít vyšívat.
Strojní vyšívání nášivek a výšivek zhotovujeme na VS stroji YAMAHA XCS a basebalové kšiltovky na VS stroji BROTHER PR 1000 CB. Pro barevnost vyšívaného motivu si vyberete ze vzorkovníku barev MARATHON. Výhodou výšivky je vysoká odolnost pro nadměrnému tření a vyváření.