Decadenti

TEXTILNÍ REKLAMA

Textilní reklama je v oblasti reklamního signmakingu asi nejrozšířenějším odvětvím a to díky módním návrhářům. Do textilní reklamy patří módní konfekce, sportovní, firemní textil, prapory, vlajky,  banery……….

NF folie

Sublimace

TTRH

Sítotisk

PVT 

TWT DIG

Výšivka

Nazehlovacifolie
click-here-4298145_1920

NF- nažehlovací folie

Tisk je možný na všechny druhy látek mimo textil, který je silně  imprgnován nebo softshelový materiál, kde se musí použít speciální black-out podložka. Tisk na vlastní textil je bez záruky. Folie se řeže na řezacím plotru ROLAND a po té se přebytečný materiál vyseparuje a motiv nalisujeme na výrobek.

Vzorkovníce NF materiálů má  Široké spektrum barevných variant, speciálních struktur a efektů, jako jsou např. reflexní, luminiscenční, glitrové, perleťové, glamové, semišové  flexové fólie . Po vyřezání a vyseparovaní nalisujeme aplikačnám lisem motiv na textil. 

SBL – sublimační tisk

Tisk je možný pouze  na polyesterové a polyamidové látky.  Tisk na vlastní textil neprovádíme.

 Plotrem ROLAND  potiskneme sublimační papír a po té přeneseme pomocí sublimačního lisu na požadovaný textil. Sublimační tisk je vhodný na tisk dresů, vlajek, textilních šátků, kravat, povlaků…….

Sublimační tisk se řadíme  mezi další přenosové technologie. Sublimace  je fyzikální jev, kdy dochází ke změně skupenství a to z pevného na plyné. Inkoust z tiskové hlavy se nanese na SBL papír a nechá několik hodin zavadnout. Po té se SBL papír negativně přiloží na požadovaný vysrážený textilní výrobek – nejvhodnější 100% polyester nebo  směs 20% bavlny  a 80%  polyamidu. Tepelným aplikačním lisem při teplotě vyšší než 200 stupňů a tlaku min 5 atmosfér aplikujeme natisknutý motiv z papíru na látku. Zde dochází vlivem teploty k rozevření mikroporu látky a okamžitému nasátí barvy . Vlivem vychladnutí se mikropory uzavřou a lis provede poslední operaci a to fixaci barvy. 

sublimace
click-here-4298145_1920
julius meinl u
click-here-4298145_1920

TTRH – polyesterový tisk

Tisk na všechny druhy látek mimo textilu, který je silně inpregnován. Tisk na vlastní textil je bez záruky.

Polyesterový tisk je technologie, která vznikla pro rychlé aplikace pevných tvarů pro závodní kombinézy, kdy na předem vyseknutou folii byl nanesen tisk a ten aplikován na kombinézu. TTRH tisk používáme na motivy, které jsou po hromadě a mají pouze jeden obrys. TTRH po aplikaci můžeme fixovat buď matnou nebo lesklou folii a na povrchu vytvořit strukturovaný nebo hladký povrch. 

ST – sítotisk

Tisk na všechny druhy látek mimo textilu, který je silně inprgnován. Tisk na vlastní textil je bez záruky.

Pro tisk sítotiskem musíme nejdříve    připravít tiskové síto a po té na finišeru natiskneme barevný motiv. Konečnou fixaci je motiv hotov.

Sítotisk,často nazýván šablonový tisk“ nebo „průtisk“, je tisková grafická technika, která patří k začátkům potisku textilu. Od roku 1925 se evidují první tisky a to na dálném východu. Sitotiskové  stroje se rozdělují na ploché a rotační (větší počty). 

Princip tisku spočívá v protlačování barvy přes prostupná místa šablony na průtiskový materiál. Tiskové sito je ze syntetických vláken nebo kovu a motiv se tvoří pomocí osvitu. Protlačením barvy na podkladu vznikne  motiv z protlačené barvy, které jsou vždy příme . Sítotiskové stroje se rozdělují na ploché a rotační.

vysivka
click-here-4298145_1920
3Dlogoprint
click-here-4298145_1920

PVT – polyesterový vrstvený tisk 3D

PVT tisk je možný  na všechny druhy látek mimo textilu, který je silně  imprgnován. Tisk na vlastní textil je bez záruky.

 Velkoformátovým plotrem MUTOH tiskneme na polyesterovou folii a po té provedeme tvarový ořez folie. Tak to připravený motiv necháme vyvadnout a po té provedeme injektáž  3-složkovým PBS gélem. Po řádném procesu vytvrdnutí můžeme za pomocí ochranné folie nalisovat transferovým lisem PVT motiv na daný textil.

Metoda PVT patří do skupiny  3D potisků a je velmi odolná. Naše doporučení PVT žehlete vždy ze vrubu. Výška injektáže gelu se muže upravovat.

TWT DIG  – tisk s bílým tonerem 

Tisk na všechny druhy látek mimo textilu, který je silně inprgnován a soft shelové výrobky, kde hrozí průsak barvy. Tisk na vlastní textil je bez záruky.

Na DIGI tiskárně vytiskneme grafický motiv a po té aplikujeme bílou barvu na vytištěný motiv, tak vytvoříme i na tmavém výrobku kvalitní potisk. Vše se završí povrchovou fixací TEMPRE 21.

Dtt
click-here-4298145_1920
nasivka
click-here-4298145_1920

VŠ – výšivka

Vyšívat můžeme do všech druhů látek, ale u látek, které pruží  musí počítat při vypnutí s deformaci .Po grafickém návrhu a následném grafickém zpracování příjde na řadu vyšívací program, kde nastavíme veškeré parametry a to od počtu stehu až po utažení nebo sklon stehu. Po té můžeme začít vyšívat. 

Strojní vyšívání nášivek a výšivek  zhotovujeme na VS stroji YAMAHA XCS a basebalové kšiltovky na VS  stroji BROTHER PR 1000 CB. Pro barevnost  vyšívaného motivu si vyberete ze vzorkovníku barev MARATHON. Výhodou výšivky je vysoká odolnost pro nadměrnému tření a  vyváření.